Ostrowiec Świętokrzyski +48 662 002 091

Pakiet badań ZDROWA TARCZYCA

Pakiet ZDROWA TARCZYCA umożliwia wstępną ocenę zaburzeń poziomów hormonów tarczycy. Niedoczynność i nadczynność tarczycy, to choroby, które bez odpowiedniego leczenia mogą prowadzić do innych poważanych komplikacji zdrowotnych. Dlatego bardzo ważna jest kontrola poziomu hormonów tarczycowych, szczególnie w przypadku kobiet, których znacznie częściej dotykają choroby tarczycy.

Zakres badań analitycznych pakietu ZDROWA TARCZYCA

ZDROWA TARCZYCA FT3
FT4
TSH
Anty TPO
Anty TG
Cena: 97,00* zł

DLACZEGO NALEŻY KONTROLOWAĆ PRACĘ TARCZYCY?

Tarczyca to narząd odpowiedzialny za produkcję takich hormonów, jak tyroksyna, trijodotyronina i kalcytonina, które regulują szybkość przemiany materii w organizmie. Choroby tarczycy częściej dotyczą kobiet, niż mężczyzn, a obecnie szacuje się, że 20% dorosłych Polaków jest dotkniętych zaburzeniami pracy tego narządu. Wśród zaburzeń funkcji tarczycy wyróżnić należy: niedoczynność, nadczynność oraz choroby tarczycy o podłożu autoimmunologicznym tj.: choroba Hashimoto i choroba Gravesa-Basedowa. Nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy objawia się pod postacią wielu dolegliwości, które często nie wskazują na poważną chorobę – należą do nich: uczucie zmęczenia, senność, ogólne osłabienie, czy problemy z koncentracją.

Pamiętajmy, aby nie bagatelizować nawet najmniejszych objawów, gdyż każda nieleczona i niekontrolowana dolegliwość może stać się przyczyną poważnych problemów zdrowotnych.

Nie czekaj na choroby! Badaj się i żyj zdrowiej!

Umów się na badania