Ostrowiec Świętokrzyski +48 662 002 091

Aktualności

Rozbudowa Centrum Kardiologii GVM Carint w Oświęcimiu!

W dniu 2 marca 2022 r. Dyrektor Powiatowego Szpitala w Oświęcimiu Pan Edward Piechulek oraz Zarząd spółki G.V.M. Carint, prezes Sebastian Kawalec oraz członek zarządu Luca Vegetti, podpisali umowę dzierżawy gruntu Szpitala pod rozbudowę Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Oświęcimiu.

Dzięki inwestycji pacjenci regionu zyskają dostęp do nowej infrastruktury, która wzmocni specjalistyczną opiekę kardiologiczną w regionie oraz poprawi bezpieczeństwo i kompleksowość leczenia.

Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii GVM Carint w Oświęcimiu od ponad 12 lat zapewnia pacjentom powiatu oświęcimskiego i wadowickiego dostęp do diagnostyki i zabiegowych procedur kardiologicznych. Szpitalne świadczenia medyczne są dostępne dla Pacjentów bezpłatnie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Uczestniczymy w epokowym wydarzeniu w historii tego szpitala. Rozbudowa centrum kardiologii inwazyjnej, elektroterapii i angiologii jeszcze bardziej podniesienie poziom świadczonych usług w tym zakresie. Po trzech latach zmagań z różnymi przeciwnościami, najpierw losu, potem politycznymi doprowadziliśmy etap wielkiego projektu do końca. To będzie ośrodek na miarę XXII wieku, bo na miarę obecnego stulecia usługi w Carincie świadczone są już od dawnapowiedział starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Dla mnie to szczególny dzień. Wiele lat temu spotkaliśmy się przy otwarciu oddziału w Oświęcimiu. Wówczas w tej ceremonii uczestniczył prezydent Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Dla mnie to duża satysfakcja, że na dzisiejszej uroczystości reprezentuję zarząd ETK – podkreślił profesor Dudek – Kilkanaście lat temu otwarliśmy w Oświęcimiu centrum, bo nie było tu wtedy leczenia zawałów serca w postaci interwencyjnej, a jedynie leczenie farmakologiczne, z bardzo dużą śmiertelnością. Centrum odegrało swoją rolę poprzez wprowadzenie zabiegów inwazyjnych – dodał prof. Dariusz Dudek.

Od momentu powstania oddziału hospitalizowano w nim ponad 10.000 pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym a obecnie leczonych jest przeszło 1.000 pacjentów kardiologicznych rocznie. Centrum Kardiologii GVM Carint realizuje całodobowe zabezpieczenie dyżurowe dla pilnych przypadków kardiologicznych, w tym zawałów serca, gdzie czas do podjęcia interwencji odgrywa kluczową rolę, stąd w celu skrócenia czasu dojazdu istotny jest szybki dostęp do leczenia zabiegowego blisko miejsca zamieszkania.

Centrum dzięki stałym inwestycjom i wykwalifikowanej kadrze medycznej już dziś zapewnia szeroki zakres świadczeń kardiologii zabiegowej, między innymi w obszarze elektroterapii (wszczepienia stymulatorów serca, kardiowerterów, ablacje zaburzeń rytmu serca) i leczenia wad strukturalnych serca (przezskórne zamykanie ubytków PFO / ASD). Na aktualnej powierzchni centrum napotkaliśmy jednak ograniczenia – mówi Sebastian Kawalec Prezes G.V.M. Carint.

Zapraszamy do obejrzenia materiału TUTAJ.