Ostrowiec Świętokrzyski +48 662 002 091

Chirurgia Jednego Dnia

Zabiegi małoinwazyjne ortopedyczne

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Cieśń nadgarstka, to jedna z najczęściej występujących neuropatii uciskowych, która dotyczy nerwu pośrodkowego. Ogólnie mówiąc neuropatie uciskowe stanowią grupę schorzeń polegających na zaburzeniu funkcji nerwu i są wynikiem uciskiem sąsiadujących struktur lub obrzękiem nerwu.

Objawy, o których mówią pacjenci, to między innymi:

 • ból w okolicy nadgarstka oraz uczucie „przeszywającego prądu”
 • zaburzenia czucia oraz drętwienie dłoni
 • osłabienie siły mięśniowej i trzech palców: kciuka, palca wskazującego i środkowego, a czasem również serdecznego
 • brak kontroli podczas chwytania przedmiotów, skutkujące wypadaniem z dłoni telefonu, filiżanki z kawą, itp.

W naszym centrum diagnozujemy i prowadzimy pacjenta przez procedury diagnostyczne realizowane w partnerskiej placówce oraz leczymy zabiegowo zespół cieśni nadgarstka. Zabieg odbywa się w znieczuleniu i jest przeprowadzany przez doświadczonego ortopedę.

Leczenie zespołu trzaskającego palca

Palec trzaskający, to częsty problem występujący w obrębie ręki. Przeskakiwanie, klikanie i blokowanie w trakcie ruchów palców może być objawem schorzenia. Zaburza to ruchomość palców i utrudnia normalne funkcjonowanie. Nieleczone schorzenie może doprowadzić nawet do całkowitego zablokowania ruchu palca.

Objawy zespołu palca trzaskającego, to:

 • ból i tkliwość okolicy podstawy palca po stronie dłoni
 • nasilenie dolegliwości bólowych w godzinach porannych
 • obrzęk palca
 • a podczas prostowania palca słyszalny trzask, uczucie przeskakiwania

W naszym centrum diagnozujemy oraz leczymy zabiegowo zespół trzaskającego palca. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest przeprowadzany przez doświadczonego ortopedę.

Leczenie deformacji przodostopia – haluksów

Haluksy, to choroba zwyrodnieniowa, która charakteryzuje się bocznym, względem osi środkowej ciała, odchyleniem największego palca stopy. Deformacja widoczna jest gołym okiem i często spędza sen z powiek pacjentom, szczególnie kobietom, które latem chcą chodzić w sandałach. Nieleczone schorzenie kończy się tym, że paluch zachodzi nad lub podchodzi pod drugi palec u stopy.

Decyzja o leczeniu operacyjnym podejmowana jest u pacjentów z zaawansowanymi zmianami zwyrodnieniowymi, u których występuje znaczące ograniczenie ruchomości stawu oraz utrzymujący się ból w obrębie stopy. W naszym centrum diagnozujemy oraz leczymy zabiegowo haluksy. Operacja w obrębie stopy jest aktualnie najskuteczniejszą formą korekcji koślawości, a wybór metody zależy od rozległości deformacji. Zabieg odbywa się w znieczuleniu regionalnym lub ogólnym.

Zabiegi artroskopowe barku

Urazy barku są powszechnym problemem, z którym borykają się głównie sportowcy, co jednak nie oznacza, że osoby zawodowo nie uprawiające sportu nie zmagają się ze schorzeniami w obrębie tego stawu. Dolegliwości związane z barkiem występujące u sportowców często są powodowane przez intensywne treningi i drobne urazy. Z kolei u osób nieaktywnych sportowo do uszkodzeń dochodzi w trakcie codziennych czynności jak np. mycie okien, czy malowanie ścian, czyli podczas zajęć wymagających długotrwałego podnoszenia rąk ponad głowę. Artroskopia jest procedurą wykonywaną w celu badania, diagnostyki i leczenia problemów wewnątrz stawu barkowego. Operacja odbywa się przez małe nacięcia na skórze, co minimalizuje traumatyzacje tkanek i polega na wprowadzeniu do stawu mikronarzędzi, którymi lekarz – operator przeprowadza zabieg.

Zabiegi artroskopowe w obrębie barku, które realizujemy w naszym centrum to:

Zabiegi artroskopowe kolana, biodra i inne

Specjalizujemy się w małoinwazyjnych zabiegach chirurgicznych wykonywanych metodą artroskopową w zakresie barku, kolana, biodra.  Wykonujemy zabiegi artroskopowe związane z urazami sportowymi, od zabiegów diagnostycznych, naprawy uszkodzeń łąkotek, pierwotne i rewizyjne rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego (ACL), rekonstrukcje więzadła krzyżowego tylnego (PCL) oraz zabiegi naprawcze powierzchni chrzęstnych.

Zabiegi artroskopowe stosujemy w przypadku uszkodzeń wewnątrzstawowych. Odbywa się to przez małe nacięcia na skórze, co minimalizuje traumatyzacje tkanek. Zabieg polega na wprowadzeniu do stawu źródła światła kamery oraz narzędzi.

 • Operacje stawu kolanowego
 • Operacje stawu biodrowego
 • Operacje w obrębie stawu skokowego i stopy
 • Operacje w obrębie ręki i łokcia

Zabiegi małoinwazyjne flebologiczne

Miniflebektomia żylaków kończyn dolnych

Miniflebektomia, zwana potocznie szydełkowaniem żył, to małoinwazyjny zabieg usuwania żylaków kończyn dolnych. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym w ramach chirurgii jednego dnia. Głównymi zaletami zabiegu są:

 • małoinwazyjność, a tym samym brak konieczności hospitalizacji
 • krótki czas zabiegu w znieczuleniu miejscowym
 • korzystny efekt kosmetyczny, dzięki niewielkim nacięciom chirurgicznym
 • szybki powrót do codziennych czynności – zaraz po zabiegu pacjent może chodzić, a po paru dniach może także wrócić do aktywności zawodowej

Miniflebektomia, to zabieg, który łączymy także z innymi technikami leczenia żylaków kończyn dolnych, takimi jak laseroterapia czy skleroterapia, co zwiększa skuteczność leczenia przewlekłej niewydolności żylnej i jej objawów – pajączków oraz żylaków.