Ostrowiec Świętokrzyski +48 662 002 091

Usuwanie torbieli okołocewkowych

Usuwanie torbieli okołocewkowych

Torbiel okołocewkowa jest płynową strukturą otoczoną przez „torebkę”, która zlokalizowana jest w sąsiedztwie cewki moczowej u kobiet. W większości przypadków torbiele okołocewkowe nie dają żadnych dolegliwości i są wykrywane podczas badania ginekologicznego. Torbiele okołocewkowe są często wynikiem urazów.

W GVM Carint „Serce i Zdrowie” przykładamy wagę do bezpieczeństwa pacjentów oraz skuteczności leczenia, dlatego leczenie zabiegowe realizuje lekarz urolog z wieloletnim doświadczeniem, który prowadzi cały proces diagnostyczno – leczniczy.

Objawy torbieli okołocewkowej

W większości przypadków torbiel okołocewkowa nie daje żadnych dolegliwości. Diagnozowana jest niejako przypadkowo podczas wizyty w gabinecie ginekologicznym, gdzie kobiety poddawane są badaniu. Jednak może być też inaczej – torbiele okołocewkowe mogą powodować ból w trakcie stosunków płciowych, a nawet doprowadzić do zatrzymania moczu.

U pacjentek z torbielą okołocewkową wyczuwalny jest guzek w przedsionku pochwy, który jest bolesny przy ucisku. Potwierdzenie obecności torbieli stawiane jest na podstawie badania USG ginekologicznego. Leczenie torbieli okołocewkowych stosowane jest w przypadku torbieli objawowych.

Leczenie torbieli okołocewkowej objawowej

Rozpoznanie torbieli okołocewkowej w badaniu ginekologicznym wraz z ich potwierdzeniem u urologa kwalifikują do zabiegu usunięcia torbieli.

Leczenie torbieli okołocewkowej tzw. objawowej, to zabieg wykonywany najczęściej w znieczuleniu miejscowym lub krótkotrwałym dożylnym. Zabieg trwa zwykle pół godziny. Urolog dokonuje usunięcia, czyli resekcji, zmiany. W trakcie zabiegu usunięcia może być pobierany materiał do badania histopatologicznego.

Potrzebujesz konsultacji urologicznej, aby sprawdzić stan zdrowia?

Umów się na wizytę do naszego urologa –

Rejestracja: 662 002 091

Umów się do urologa