Ostrowiec Świętokrzyski +48 662 002 091

Aktualności

Za nami pierwsze operacje urologiczne!

W dniu 5 grudnia przeprowadziliśmy pierwsze zabiegi w naszym szpitalu. Zespół doktora Przemysława Zugaja wykonał zabieg przezcewkowej enukleacji gruczolaka prostaty laserem holmowym (HoLEP) oraz operacje kamicy nerkowej metodą RIRS, czyli zabieg kruszenia kamieni wewnątrznerkowo za pomocą lasera.

Jako jedyni w województwie świętokrzyskim realizujemy obecnie zabiegi HoLEP w leczeniu łagodnego rozrostu prostaty. Jakie są wskazania do leczenia metodą HoLEP? Odpowiada nasz specjalista urolog, lek. Przemysław Zugaj: Jest ona dedykowana tym pacjentom, którzy z powodu rozrostu prostaty, bez względu jej wielkość, mają problemy z prawidłowym oddawaniem moczu. Mają słaby strumień moczu, przerywany strumień moczu, zaleganie moczu w pęcherzu oraz nocne wstawanie do toalety. Enukleacja metodą HoLEP sprawi, że zlikwidujemy przeszkodę podpęcherzową raz na zawsze. Najważniejsze jest to, że po operacji odstawiamy wszystkie leki na prostatę, które nie są obojętne dla zdrowia, a które pacjenci często przyjmują do końca życia. Choć większość pacjentów obawia się leczenia zabiegowego, to jego skuteczność jest nieporównywalnie wysoka i część osób żałuje, że tak długo zwlekała z decyzją o operacji.

Szpital GVM Carint „Serce i Zdrowie” posiada kompleksowo wyposażony blok operacyjny do realizacji małoinwazyjnych zabiegów urologicznych, takich jak na przykład: laser holmowy oraz nowoczesne giętkie endoskopy. Zapewniamy profesjonalną opiekę pooperacyjną, a pokoje dla pacjentów są dostosowane do potrzeb osób powracających do zdrowia oraz wyposażone w „czasoumilacze”, takie jak dostęp do TV oraz sieci internetowej.