Ostrowiec Świętokrzyski +48 662 002 091

Zabiegi ambulatoryjne dermatologiczne

Krioterapia w leczeniu brodawek wirusowych

Krioterapia, czyli zabieg wymrażania brodawek, potocznie zwanych także kurzajkami, polega na oddziaływaniu ciekłym azotem na zmianę skórną. W naszym gabinecie dermatologicznym używamy specjalistycznego sprzętu do niwelowania tych często uporczywych i nieestetycznych zmian.  Krioterapia jest bezpieczną metodą, która bardzo dobrze się sprawdza w przypadku usuwania wielu kurzajek. Krioterapia to jedna ze skuteczniejszych metod usuwania kurzajek, która przynosi szybkie efekty.

Zalety krioterapii:

  • niewielkie ryzyko powstania blizn
  • krótki czas zabiegu oraz łatwy proces gojenia wymrożonych brodawek
  • brak konieczności znieczulania pacjenta i hospitalizacji po zabiegu

Brodawki (kurzajki), to zmiany na skórze, przypominające grudki, które mogą mieć różną wielkość i pojawiać się w różnych miejscach na ciele człowieka. Powstają na skutek zarażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, w skrócie zwanym HPV.

Przeczytaj więcej

Elektrokoagulacja w usuwaniu zmian skórnych

W przypadku uciążliwych zmian skórnych takich jak brodawki czy kaszaki, idealnym rozwiązaniem jest elektrokoagulacja, która usuwa je za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. W czasie zabiegu lekarz dermatolog usuwa także inne zmiany jak m.in.: włókniaki, prosaki, torbiele.

Zabieg polega na usuwaniu zmian na skórze przy użyciu prądu o wysokiej częstotliwości. W zależności od potrzeb do wykonania elektrokoagulacji wykorzystuje się elektrody o różnym kształcie. Elektrokoagulacja stosowana jest zarówno w kosmetologii, jak i medycynie. Zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, a czas zależy od obszaru, na którym pojawiły się zmiany.

Zanim jednak lekarz dermatolog wykona elektrokoagulację, musi zebrać dokładny wywiad oraz obejrzeć zmiany, aby stwierdzić, czy kwalifikują się one do zabiegu.

Przeczytaj więcej

Fototerapia w leczeniu łuszczycy

W naszej poradni dermatologicznej zapewniamy pacjentom leczenie łuszczycy z zastosowaniem fototerapii, czyli leczenie światłem. Metoda ta obecnie jest bardzo pomocnym sposobem radzenia sobie ze zmianami łuszczycowymi. Leczenie to pozwala w wielu przypadkach spowodować remisję łuszczycy, szczególne w łagodnym i średnim przebiegu choroby.

Łuszczyca atakuje głównie takie obszary naszego ciała:

  • łokcie
  • kolana
  • owłosioną skórę głowy
  • ale może się pojawić także w innych miejscach i może ona objąć również stawy

Łuszczyca jest częstym schorzeniem skóry, które według szacunków dotyczy 2-4% populacji. Jest chorobą przewlekłą o podłożu genetycznym – prawdopodobieństwo wystąpienia schorzenia u dzieci, których oboje rodziców choruje na łuszczycę wynosi ponad 70%.

Przeczytaj więcej

Dowiedz się więcej

Zabiegi ambulatoryjne <br> urologiczne

Zabiegi ambulatoryjne
urologiczne

Więcej →
Zabiegi ambulatoryjne <br> ortopedyczne

Zabiegi ambulatoryjne
ortopedyczne

Więcej →
Zabiegi ambulatoryjne <br> flebologiczne

Zabiegi ambulatoryjne
flebologiczne

Więcej →