Ostrowiec Świętokrzyski +48 662 002 091

Zabiegi ambulatoryjne flebologiczne

Skleroterapia w leczeniu pajączków i żylaków

Skleroterapia jest bezpieczną i skuteczną metodą leczenia objawów przewlekłej niewydolności żylnej w postaci pajączków oraz małych zmian żylakowatych. To zabieg rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Flebologiczne.

Najważniejsze zalety skleroterapii to:

 • małoinwazyjność i brak bólu po zabiegu
 • trwały efekt terapeutyczny bez pobytu w szpitalu
 • brak blizn po zabiegu

Jest to zabieg, który zabezpiecza także pacjenta przed rozwojem schorzenia, jednak należy pamiętać, że obok leczenia zabiegowego kluczowa jest systematyczna kontrola stanu zdrowia i zalecony przez lekarza tryb konsultacji i badań w poradni flebologicznej.

Przeczytaj więcej

Leczenie żylaków kończyn dolnych metodą laserową EVLT

W naszej ofercie leczenia żylaków znajduje się nowoczesny zabieg laserowego usuwania żylaków EVLT. Ta dająca bardzo dobre efekty terapeutyczne metoda pozwala leczyć także duże żylaki, które na skórze są widoczne jako grube, poskręcane żyły.

Do głównych zalet zabiegu zaliczamy m.in.:

 • brak hospitalizacji po zabiegu
 • wysoka skuteczność zabiegu
 • znieczulenie miejscowe
 • krótki czas zabiegu
 • minimalne ślady na skórze
 • szybka rekonwalescencja i powrót do codziennej aktywności

Laserowe usuwanie żylaków metodą EVLT, to bezpieczna i mniej inwazyjna forma leczenia niż stosowane wcześniej, typowe zabiegi chirurgiczne.

Przeczytaj więcej

Laseroterapia w leczeniu żylaków

Leczenie żylaków laserem to jedna z najpopularniejszych obecnie metod niwelowania objawów przewlekłej niewydolności żylnej. Zabieg polega na zamknięciu chorej żyły przy pomocy światła lasera.

Zaletami zabiegu są między innymi:

 • małoinwazyjność i brak pobytu w szpitalu
 • krótki czas zabiegowy: od 30 do 45 minut
 • wysoka skuteczność w leczeniu prostych, dużych pni żylnych

Leczenie laserem żylaków kończyn dolnych jest idealnym rozwiązaniem w przypadku prostych żylaków np. żyły odpiszczelowej czy odstrzałkowej. Metoda nie jest rekomendowana do leczenia w przypadku żył krętych i płytko położonych pod skórą. Tylko wizyta w naszym gabinecie flebologicznym pozwoli ustalić czy w danym przypadku jest możliwe zastosowanie lasera.

Przeczytaj więcej

Leczenie guzków krwawniczych – hemoroidów

Żylaki odbytu, hemoroidy, to poszerzone żyły splotu odbytniczego wyczuwalne lub widoczne jako guzki. W zależności od stopnia zaawansowania mogą być przyczyną dużej bolesności. W naszym centrum medycznym oferujemy pacjentom leczenie małoinwazyjnymi metodami, które nie wymagają hospitalizacji i przynoszą wymierne korzyści w postaci wyleczenia uciążliwej dolegliwości. Wstyd i obawa przed badaniem oraz diagnostyką żylaków odbytu, to poważny błąd, który czasem opóźnia rozpoznanie innych poważnych chorób w tym nawet nowotworu odbytnicy.

Do skutecznych zabiegów leczenia hemoroidów należą:

 • skleroterapia, polegająca na wstrzykiwaniu do żylaków specjalnej „pianki”, której działanie skutkuje zarastaniem żylaka
 • leczenie z zastosowaniem specjalnych gumkowych zacisków powodujących obumieranie żylaków z powodu „zamknięcia” dopływu krwi
 • laseroterapia, wykorzystująca światło lasera do koagulacji żylaka
 • radiofrekwencja, zamykanie żylaków prądem o niskich częstotliwościach.

Zabiegi przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po nim pacjent wraca do domu. Do zabiegu pacjent musi się przygotować poprzez ścisłą dietę i wlewkę doodbytniczą w dniu zabiegu. Nasz specjalista dokłada wszelkich starań, aby pacjenci czuli się komfortowo w jego gabinecie. Stara się zbudować atmosferę zaufania i szybko pokazać pacjentowi, że hemoroidy to choroba, jak każda inna, którą należy zdiagnozować i wyleczyć odpowiednią metodą.

Dowiedz się więcej

Zabiegi ambulatoryjne <br> urologiczne

Zabiegi ambulatoryjne
urologiczne

Więcej →
Zabiegi ambulatoryjne <br> ortopedyczne

Zabiegi ambulatoryjne
ortopedyczne

Więcej →
Zabiegi ambulatoryjne <br> dermatologiczne

Zabiegi ambulatoryjne
dermatologiczne

Więcej →