Ostrowiec Świętokrzyski +48 662 002 091

Zabiegi ambulatoryjne urologiczne

Leczenie schorzeń układu moczowo – płciowego

Schorzenia układu moczowo-płciowego są dość powszechnie występującymi dolegliwościami. I choć statystyki pokazują, że dotyczą częściej kobiet, co jest wynikiem po części kobiecej budowy anatomicznej, to i mężczyzn nie omijają te schorzenia.

W naszym centrum zapewniamy pacjentom zabiegowe leczenie zmian w obrębie zewnętrznych części układu moczowo-płciowego w znieczuleniu miejscowym, czyli w warunkach ambulatoryjnych. Zajmujemy się między innymi:

Botoks w leczeniu nadreaktywności pęcherza

Utrata kontroli nad pęcherzem, to dolegliwość, która uprzykrza życie wielu Polakom – szacuje się, że zespół pęcherza nadreaktywnego może dotyczyć nawet 15% osób dorosłych w naszym kraju. Objawy schorzenia występują zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. W naszym centrum oferujemy pacjentom leczenie nadreaktywności pęcherza za pomocą toksyny botulinowej. Zabieg trwa ok. 30 min., a jego efekty utrzymują się około pół roku.

Botoks „zamraża” nerwy odpowiedzialne za skurcze pęcherza oraz blokuje uczucie nagłego parcia na pęcherz w mózgu. Uspokaja tym samym pęcherz przynosząc wymierne korzyści dla pacjentów, m.in.:

  • epizody popuszczania stają się bardzo rzadkie i są skąpe
  • uczucie parcia zmniejsza się, podobnie jak nocne wstawanie do toalety
  • poczucie wolności, spokoju i radości z życia, które nie jest już niczym skrępowane

Przeczytaj więcej

Dowiedz się więcej

Zabiegi ambulatoryjne <br> flebologiczne

Zabiegi ambulatoryjne
flebologiczne

Więcej →
Zabiegi ambulatoryjne <br> ortopedyczne

Zabiegi ambulatoryjne
ortopedyczne

Więcej →
Zabiegi ambulatoryjne <br> dermatologiczne

Zabiegi ambulatoryjne
dermatologiczne

Więcej →