Ostrowiec Świętokrzyski +48 662 002 091

Zabiegi ambulatoryjne

Zabiegi ambulatoryjne urologiczne

Leczenie schorzeń układu moczowo – płciowego

Schorzenia układu moczowo-płciowego są dość powszechnie występującymi dolegliwościami. I choć statystyki pokazują, że dotyczą częściej kobiet, co jest wynikiem po części kobiecej budowy anatomicznej, to i mężczyzn nie omijają te schorzenia.

W naszym centrum zapewniamy pacjentom zabiegowe leczenie zmian w obrębie zewnętrznych części układu moczowo-płciowego w znieczuleniu miejscowym, czyli w warunkach ambulatoryjnych. Zajmujemy się między innymi:

Botoks w leczeniu nadreaktywności pęcherza

Utrata kontroli nad pęcherzem, to dolegliwość, która uprzykrza życie wielu Polakom – szacuje się, że zespół pęcherza nadreaktywnego może dotyczyć nawet 15% osób dorosłych w naszym kraju. Objawy schorzenia występują zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. W naszym centrum oferujemy pacjentom leczenie nadreaktywności pęcherza za pomocą toksyny botulinowej. Zabieg trwa ok. 30 min., a jego efekty utrzymują się około pół roku.

Botoks „zamraża” nerwy odpowiedzialne za skurcze pęcherza oraz blokuje uczucie nagłego parcia na pęcherz w mózgu. Uspokaja tym samym pęcherz przynosząc wymierne korzyści dla pacjentów, m.in.:

 • epizody popuszczania stają się bardzo rzadkie i są skąpe
 • uczucie parcia zmniejsza się, podobnie jak nocne wstawanie do toalety
 • poczucie wolności, spokoju i radości z życia, które nie jest już niczym skrępowane

Przeczytaj więcej

Zabiegi ambulatoryjne ortopedyczne

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe (PRP), to rozwiązanie stosowane do regeneracji tkanek – ścięgien, mięśni, więzadeł, tkanki chrzęstnej i kostnej. Główne zastosowanie PRP znajduje w ortopedii oraz w medycynie sportowej.

Przygotowanie PRP polega na pobraniu krwi pacjenta, a następnie na rozdzieleniu osocza, płytek krwi, leukocytów i erytrocytów przy pomocy procesu wirowania. Następnie osocze podawane jest bezpośrednio do miejsca objętego leczeniem. Uwolnione płytkowe czynniki wzrostu w tkankach pobudzają fizjologiczny proces gojenia ran i stymuluje szybką regenerację tkanek.

Osocze bogatopłytkowe przyspiesza i wspomaga leczenie takich schorzeń, jak m.in.:

 • wczesne zmiany zwyrodnieniowe stawów
 • opóźniony zrost kostny, złamania i braki zrostu po złamaniach
 • uszkodzenia ścięgien (bark, łokieć, kolano, staw skokowy)
 • uszkodzenia więzadeł (kolano, staw skokowy)
 • uszkodzenia łąkotek (kolano)
Przeczytaj więcej

Punkcja stawów

Punkcja, to zabieg, podczas którego pozyskiwany jest płyn ze stawu. Analiza tego płynu może pomóc w ustaleniu przyczyny puchnięcia lub zapalenia stawu – np. infekcji, skazy moczanowej, czy choroby reumatoidalnej. Stosuje się ją także, aby zmniejszyć opuchliznę stawu oraz ból poprzez zmniejszenie ciśnienia w stawie. Jest „złotym standardem” w przypadku podejrzenia dny moczanowej lub zakażenia stawu.

Wskazania do wykonania punkcji stawu:

 • różnego rodzaju infekcje
 • urazy mechaniczne
 • choroba reumatoidalna
 • dna moczanowa

Punkcję najczęściej stosuje się w przypadku stawu kolanowego. Zabieg polega na pobraniu ze stawu przy pomocy igły znajdującego się tam płynu. Ponadto pobranie materiału stwarza szansę na dalszą analizę biochemiczną oraz bakteriologiczną i pozwala ustalić przyczyny dolegliwości.

Przeczytaj więcej

Blokady ortopedyczne

Blokady stanowią jedną z metod leczenia dolegliwości bólowych poprzez podanie leku w określoną okolicę, lub do stawu. Leki działają przeciwzapalne, co łagodzi toczący się w bolesnym miejscu stan zapalny, zmniejszając dodatkowo dolegliwości bólowe.

Blokady mają zastosowanie między innymi w leczeniu:

 • schorzeń w obrębie kończyny górnej, jak np.: zakleszczające zapalenie ścięgna, zespół cieśni nadgarstka
 • wysiękowe zapalenia stawu

Zabieg podania blokady do stawu, lub innego miejsca, jest niebolesny i odbywa się w gabinecie zabiegowym. Trwa kilka minut, a działanie blokady najczęściej rozpoczyna się w ciągu paru dni po jej podania. Czas działania blokady szacuje się od miesiąca do nawet kilku w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz rodzaju dolegliwości bólowych.

Przeczytaj więcej

Terapia kwasem hialuronowym

Nasze stawy, to ruchome połączenia przynajmniej dwóch kości, które stanowią podstawowy element układu ruchu. Są one narażone na przeciążenia, kontuzje i mikrourazy, które przy nieodpowiednim postępowaniu mogą przekształcić się w groźne zmiany zwyrodnieniowe. Specjaliści stosują różne metody leczenia, a jedną z nich są zastrzyki w kolano, bądź inny staw, preparatami zawierającymi m.in. kwas hialuronowy.

Zabiegi te mają na celu zmniejszyć ból, uczucie sztywności, a także poprawić ruchomość stawów. Kwas hialuronowy, to główny składnik mazi stawowej – ze względu na swoje właściwości pomaga on zachować ruchomość stawów.

Iniekcje dostawowe z kwasem hialuronowym stosuje się w przypadku:

 • schorzeń zwyrodnieniowych stawów
 • degeneracji chrząstki stawowej
 • w leczeniu kontuzji sportowych
Przeczytaj więcej

Nieoperacyjne leczenie łokcia tenisisty

Łokieć tenisisty, to w języku medycznym entezopatia nadkłykcia bocznego kości ramiennej. Schorzenie jest zaliczane do zespołów przeciążeniowych okolicy stawu łokciowego.

Objawami łokcia tenisisty są:

 • ból w okolicy łokcia
 • występowanie obrzęku oraz ocieplenia okolicy łokcia
 • zaczerwienienie
 • słabszy i niepewny chwyt
 • większe i znaczne szybsze uczucie zmęczenia kończyny

Objawy te dotyczą każdego roku około 3% dorosłych Polaków.  Najczęściej występują u osób w wieku 30-50 lat. Są to zazwyczaj osoby, które w pracy zawodowej korzystają przez dłuższy czas z komputera, a także u tych, którzy wykonują stale ruchy nadgarstka, jak na przykład fryzjer czy stomatolog.

Przeczytaj więcej

Zabiegi ambulatoryjne flebologiczne

Skleroterapia w leczeniu pajączków i żylaków

Skleroterapia jest bezpieczną i skuteczną metodą leczenia objawów przewlekłej niewydolności żylnej w postaci pajączków oraz małych zmian żylakowatych. To zabieg rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Flebologiczne.

Najważniejsze zalety skleroterapii to:

 • małoinwazyjność i brak bólu po zabiegu
 • trwały efekt terapeutyczny bez pobytu w szpitalu
 • brak blizn po zabiegu

Jest to zabieg, który zabezpiecza także pacjenta przed rozwojem schorzenia, jednak należy pamiętać, że obok leczenia zabiegowego kluczowa jest systematyczna kontrola stanu zdrowia i zalecony przez lekarza tryb konsultacji i badań w poradni flebologicznej.

Przeczytaj więcej

Leczenie żylaków kończyn dolnych metodą laserową EVLT

W naszej ofercie leczenia żylaków znajduje się nowoczesny zabieg laserowego usuwania żylaków EVLT. Ta dająca bardzo dobre efekty terapeutyczne metoda pozwala leczyć także duże żylaki, które na skórze są widoczne jako grube, poskręcane żyły.

Do głównych zalet zabiegu zaliczamy m.in.:

 • brak hospitalizacji po zabiegu
 • wysoka skuteczność zabiegu
 • znieczulenie miejscowe
 • krótki czas zabiegu
 • minimalne ślady na skórze
 • szybka rekonwalescencja i powrót do codziennej aktywności

Laserowe usuwanie żylaków metodą EVLT, to bezpieczna i mniej inwazyjna forma leczenia niż stosowane wcześniej, typowe zabiegi chirurgiczne.

Przeczytaj więcej

Laseroterapia w leczeniu żylaków

Leczenie żylaków laserem to jedna z najpopularniejszych obecnie metod niwelowania objawów przewlekłej niewydolności żylnej. Zabieg polega na zamknięciu chorej żyły przy pomocy światła lasera.

Zaletami zabiegu są między innymi:

 • małoinwazyjność i brak pobytu w szpitalu
 • krótki czas zabiegowy: od 30 do 45 minut
 • wysoka skuteczność w leczeniu prostych, dużych pni żylnych

Leczenie laserem żylaków kończyn dolnych jest idealnym rozwiązaniem w przypadku prostych żylaków np. żyły odpiszczelowej czy odstrzałkowej. Metoda nie jest rekomendowana do leczenia w przypadku żył krętych i płytko położonych pod skórą. Tylko wizyta w naszym gabinecie flebologicznym pozwoli ustalić czy w danym przypadku jest możliwe zastosowanie lasera.

Przeczytaj więcej

Leczenie guzków krwawniczych – hemoroidów

Żylaki odbytu, hemoroidy, to poszerzone żyły splotu odbytniczego wyczuwalne lub widoczne jako guzki. W zależności od stopnia zaawansowania mogą być przyczyną dużej bolesności. W naszym centrum medycznym oferujemy pacjentom leczenie małoinwazyjnymi metodami, które nie wymagają hospitalizacji i przynoszą wymierne korzyści w postaci wyleczenia uciążliwej dolegliwości. Wstyd i obawa przed badaniem oraz diagnostyką żylaków odbytu, to poważny błąd, który czasem opóźnia rozpoznanie innych poważnych chorób w tym nawet nowotworu odbytnicy.

Do skutecznych zabiegów leczenia hemoroidów należą:

 • skleroterapia, polegająca na wstrzykiwaniu do żylaków specjalnej „pianki”, której działanie skutkuje zarastaniem żylaka
 • leczenie z zastosowaniem specjalnych gumkowych zacisków powodujących obumieranie żylaków z powodu „zamknięcia” dopływu krwi
 • laseroterapia, wykorzystująca światło lasera do koagulacji żylaka
 • radiofrekwencja, zamykanie żylaków prądem o niskich częstotliwościach.

Zabiegi przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po nim pacjent wraca do domu. Do zabiegu pacjent musi się przygotować poprzez ścisłą dietę i wlewkę doodbytniczą w dniu zabiegu. Nasz specjalista dokłada wszelkich starań, aby pacjenci czuli się komfortowo w jego gabinecie. Stara się zbudować atmosferę zaufania i szybko pokazać pacjentowi, że hemoroidy to choroba, jak każda inna, którą należy zdiagnozować i wyleczyć odpowiednią metodą.

Zabiegi ambulatoryjne dermatologiczne

Krioterapia w leczeniu brodawek wirusowych

Krioterapia, czyli zabieg wymrażania brodawek, potocznie zwanych także kurzajkami, polega na oddziaływaniu ciekłym azotem na zmianę skórną. W naszym gabinecie dermatologicznym używamy specjalistycznego sprzętu do niwelowania tych często uporczywych i nieestetycznych zmian.  Krioterapia jest bezpieczną metodą, która bardzo dobrze się sprawdza w przypadku usuwania wielu kurzajek. Krioterapia to jedna ze skuteczniejszych metod usuwania kurzajek, która przynosi szybkie efekty.

Zalety krioterapii:

 • niewielkie ryzyko powstania blizn
 • krótki czas zabiegu oraz łatwy proces gojenia wymrożonych brodawek
 • brak konieczności znieczulania pacjenta i hospitalizacji po zabiegu

Brodawki (kurzajki), to zmiany na skórze, przypominające grudki, które mogą mieć różną wielkość i pojawiać się w różnych miejscach na ciele człowieka. Powstają na skutek zarażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, w skrócie zwanym HPV.

Przeczytaj więcej

Elektrokoagulacja w usuwaniu zmian skórnych

W przypadku uciążliwych zmian skórnych takich jak brodawki czy kaszaki, idealnym rozwiązaniem jest elektrokoagulacja, która usuwa je za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. W czasie zabiegu lekarz dermatolog usuwa także inne zmiany jak m.in.: włókniaki, prosaki, torbiele.

Zabieg polega na usuwaniu zmian na skórze przy użyciu prądu o wysokiej częstotliwości. W zależności od potrzeb do wykonania elektrokoagulacji wykorzystuje się elektrody o różnym kształcie. Elektrokoagulacja stosowana jest zarówno w kosmetologii, jak i medycynie. Zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, a czas zależy od obszaru, na którym pojawiły się zmiany.

Zanim jednak lekarz dermatolog wykona elektrokoagulację, musi zebrać dokładny wywiad oraz obejrzeć zmiany, aby stwierdzić, czy kwalifikują się one do zabiegu.

Przeczytaj więcej

Fototerapia w leczeniu łuszczycy

W naszej poradni dermatologicznej zapewniamy pacjentom leczenie łuszczycy z zastosowaniem fototerapii, czyli leczenie światłem. Metoda ta obecnie jest bardzo pomocnym sposobem radzenia sobie ze zmianami łuszczycowymi. Leczenie to pozwala w wielu przypadkach spowodować remisję łuszczycy, szczególne w łagodnym i średnim przebiegu choroby.

Łuszczyca atakuje głównie takie obszary naszego ciała:

 • łokcie
 • kolana
 • owłosioną skórę głowy
 • ale może się pojawić także w innych miejscach i może ona objąć również stawy

Łuszczyca jest częstym schorzeniem skóry, które według szacunków dotyczy 2-4% populacji. Jest chorobą przewlekłą o podłożu genetycznym – prawdopodobieństwo wystąpienia schorzenia u dzieci, których oboje rodziców choruje na łuszczycę wynosi ponad 70%.

Przeczytaj więcej